Agencja Reklamowa

Bilet elektroniczny zielonogórskiego PKS-u 

 

Od lipca 2011 r. zakup biletu miesięcznego na kursy zielonogórskiego PKS-u jest możliwy tylko poprzez doładowanie elektronicznego biletu miesięcznego wielokrotnego użytku, czyli PKS-karty. Jest to karta zbliżeniowa (bezstykowa), zawierająca dane Pasażera oraz informacje o zakupionym bilecie.

Wyrobienie karty z odpowiednim wyprzedzeniem pomoże uniknąć problemów z zakupem biletu miesięcznego tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego czy akademickiego osobom, które od września lub października br. rozpoczną naukę w ośrodku oddalonym od miejsca zamieszkania.

Samo wyrobienie karty nie wymusza jednoczesnego wykupu biletu na miesiąc, w którym pasażerowie złożą wniosek i otrzymają kartę, warto więc wykonać to przy chwili wolnej podczas wakacji. Cała procedura trwa nie więcej niż trzy dni robocze, a co istotne – możliwe jest zamówienie karty przez internet

 

WZÓR KARTY PRZEJAZDU

 

Co zrobić, aby otrzymać PKS- Kartę?

•    Wypełnij wniosek o wydanie PKS - Karty. Wnioski są dostępne na dworcach,
w punktach sprzedaży biletów miesięcznych, do pobrania ze strony internetowej oraz
u kierowców PKS Zielona Góra Spółka z o.o. Wniosek wraz z załączonym zdjęciem legitymacyjnym w formie papierowej złóż w dowolnej kasie lub punkcie sprzedaży PKS Zielona Góra Spółka z o.o. Składając wniosek należy uiścić kaucję  w wysokości 10 zł brutto za wydanie karty.
•    Zamawiając PKS-kartę wypełniając formularz na naszej stronie internetowej www.pks.zgora.pl wraz z załączonym zdjęciem legitymacyjnym w formie elektronicznej oraz potwierdzeniem wpłaty kaucji 10 zł na nasze konto:
 

ING BANK ŚLASKI S.A., nr konta:34 1050 1520 1000 0090 3021 1917


Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Zielona Góra Sp. z o. o. ul. Jana z Kolna 2 A 65 - 014 Zielona Góra z dopiskiem "Wydanie PKS-karty – Jan Kowalski Krosno Odrz. Numer PESEL".
•    PKS - Kartę odbierzesz w terminie maksymalnie trzech dni roboczych w godz. od 7.00 do 15.00 w określonym we wniosku miejscu, w kasie w Zielonej Górze w godzinach pracy kas biletowych . Wnioski złożone po godzinie 14.00 będą traktowane jako złożone w następnym dniu roboczym.

 

Gdzie i jak zasilić PKS-Kartę na kolejny miesiąc?

•    W celu zasilenia PKS- Karty biletem miesięcznym należy się udać do najbliższego punktu sprzedaży PKS Zielona Góra Spółka z o.o.

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW MIESIĘCZNYCH:

Sprzedaż biletów miesięcznych prowadzona jest w kasach biletowych na dworcach PKS w Gubinie, Krośnie Odrzańskim, Sulechowie, Świebodzinie oraz Zielonej Górze.

Ponadto w punktach sprzedaży:

- CZERWIEŃSK, ul. Rynek, kiosk ruchu

- LUBSKO, ul. Reja10, sklep wielobranżowy

- NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI,  ul. Rynek 26

- ŚWIDNICA, ul. Długa 46, sklep ogólnospożywczy

- ŻAGAŃ, ul. Rynek 11

 

•    W chwili zakupu należy prawidłowo określić nazwę przystanku wyjazdowego i docelowego przejazdu ze wskazaniem ewentualnego przystanku przesiadkowego oraz uiszczeniu stosownej opłaty wg obowiązującego cennika dla biletów miesięcznych. Na PKS-Kartę zostaną naniesione informacje o zakupionym bilecie.

Zasady posługiwania się PKS-kartą

PKS-KARTA JEST WAŻNA WYŁĄCZNIE Z PARAGONEM FISKALNYM.

•    Tylko okazanie paragonu fiskalnego wraz z PKS-kartą w chwili wsiadania do autobusu uprawnia pasażera do przejazdu na podstawie biletu miesięcznego. W przypadku zgubienia, kradzieży lub zniszczenia PKS-karty lub paragonu fiskalnego pasażer nie może korzystać z przejazdu tylko na podstawie jednego z tych elementów. Pasażer zobowiązany jest wówczas do zakupu biletu jednorazowego uprawniającego do przejazdu danym kursem.

•    PKS-KARTĘ NALEŻY ZAREJESTROWAĆ W BILETERCE KAŻDORAZOWO PO WEJŚCIU DO AUTOBUSU.

 

W tym celu należy zbliżyć kartę do czytnika w bileterce. Karta jest ważna, gdy bileterka wyda pojedynczy sygnał akceptujący dane zawarte na karcie. Niezarejestrowanie PKS-karty w bileterce będzie traktowane jak przejazd bez ważnego biletu.

Masz pytania dotyczące biletu elektronicznego?

•    Zapoznaj się z Regulaminem dotyczącym korzystania z PKS-Karty.

•    Zapytaj w punktach sprzedaży biletów oraz w kasach biletowych na dworcach

w Gubinie, Krośnie Odrz., Świebodzinie, Sulechowie, Zielonej Górze

•    Zadzwoń do Działu Przewozów Osobowych i Marketingu Tel.  68 3220446 – 450.

Bilet elektroniczny zielonogórskiego PKS-u na nowy rok szkolny i akademicki